Kaydır

Kokunun Markaya Etkisi

07-07-2023
Kokunun Markaya Etkisi Kokunun Markaya Etkisi

Kokunun hayatımıza negatif ve pozitif birçok etkisi bulunmaktadır. Zihnimizin dinlenmiş ve zinde olmasını istiyorsak, doğru kokuları tercih etmemiz gerektiğini asla unutmamalıyız.

Birçok farklı güzel kokunun karışımı ile elde edilen özel kokular ise belli markalar ile eşleştirilerek koku marka ilişkisini oluşturur. Kokunun insanlar üstünde markanın algısı direkt olarak canlanırken, aynı zamanda o marka ürünlerine yönelme de olabiliyor.

Kurumsal koku olarak bilinen bazı kokular ise o alanın hem ferah hem güvenli hem de temiz olduğu hissini insanlara yaşatırken aynı zamanda bu kokuları ortam içinde  gereken algının sağlanması için yayılımının ne şekilde olması gerektiği de hesaplanarak ayarlanması gerekir.

Bueno's, kurumsal koku konusunda sizlere uzman personeli ve deneyimi ile hizmet sunmanın yanı sıra sadece koku değil aynı zamanda kokunun yayılımı ve zamanlaması ile ilgili olarak da destek sunar.

Kurumsal Koku Yoğunluğu

Kokunun alana yoğun olarak yayılması da negatif unsurlar arasında yer almaktadır. En güzel kokular bile yoğun olarak yayıldığı zaman insanı huzursuz edebilir. Bu sebeple kokunun doğru şekilde yayılması ve koku türü oldukça önemlidir.

Alanında uzman kimyager personellerimiz ile beraber en doğru koku tercihini ve alanında uzman koku cihazları ile kokunun alana doğru şekilde yayılmasını sağlayabiliriz.

Paylaş: