Spor Salonu Kokulandırma

Spor salonları, spor stüdyoları, yoga ve pilates salonlarına için hazırlanan koku çeşitleri alanın en önemli motivasyon kaynaklarından birisidir. Motivasyonu arttıracak ve kötü kokuların engellenmesini sağlayacaktır. Spor salonu içerisinde bulunan, tüm bölümlerin doğru koku ile kokması gerekmektedir. Hijyen, konsept, kurumsal kimlik açısından önem teşkil etmektedir.

Spor Salonu Kokusu

spor salonu koku çeşitleri

nedir ?

Spor Salonu Kokusu, Spor Salonu Kokulandırma

Spor salonu, fitness merkezleri, egzersiz odaları, soyunma odaları ve diğer bölümlerde; sık olarak karşılaştığımız sorunlar kategorisinde birinci sırada yer almaktadır koku ... Spor; motivasyon ve konsantrasyon gerektiren ve insanların günlük yaşantısında mutlaka yer vermesi gereken aktiviteler arasında yer almaktadır.

Spor salonları özel olarak üretilen kokular; hem kötü kokuları engellerken hemde motivasyonu arttırarak zihnin rahatlamasını sağlamaktadır. Koku çeşitlerinin de insanlar gibi karakterleri bulunmaktadır. Her koku zihne farklı mesaj kodlar ve farklı eylem çağrıştırır.

Spor salonu kokusu; insanların motivasyonunu arttırması ve stresin biraz daha azaltılması için hazırlanmıştır.

S.S.S

Spor Salonu Kokusu, Spor Salonu Kokulandırma

  • Alana koku nasıl yayılmaktadır : Alana koku cihazı veya bambu çubuklu oda kokusu yardımıyla yayabilirsiniz. Fakat koku cihazı daha geniş alanlar için kullanıma uygundur.
  • Özel koku mu hazırlıyorsunuz : Spor salonu için tasarlanan kokularımız bulunmaktadır. Koku kütüphanemizde var olan kokuların sunumunu gerçekleştirmekteyiz.
  • Kaç adet ürün satın almalıyım : Ürün adetini belirlemek için alanın büyüklüğünün hesaplanması gerekmektedir. Satın alınacak ürün tipinin de belirlenmesi gerekir.
  • Kokuları deneyebilir miyim : İstanbul'da yer alan spor salonu merkezleri için bire bir olarak görüşme gerçekleştirmekteyiz. Fakat Türkiye'nin diğer illerinde ve yurt dışında bulunan müşterilerimiz için numune gönderimi gerçekleştirmekteyiz.
Koku Hakkında

Kokunun Karakteri

Spor salonu ve benzeri işletmelerde ağır ve baskın karakterde kokuların kullanılması gerekir. Egzersiz esnasında veya egzersiz sonrasında zihnin kokuyla meşgul olmaması gerekir. Zihnin koku yardımıyla rahatlamaya ve esneme ihtiyacını gidermek için daha çok taze ve pasif kokular tercih edilmektedir. Spor salonunda; karakteri baskın bir parfüm sıkıldığında dahi kişiler rahatsız olmaktadır. Bu alanın kapalı olması yada alanın küçük olması ile alakalı değildir, aslında. Beyin hormonları daha hızlı salgılama gereksiniminde bulunur ve dış etkenlere karşı daha hassas davranır.

Spor merkezlerinde önemli olan diğer bir husus ise; kötü kokuların engellenmesini sağlamak ve oluşabilecek farklı tarz kokulara karşı bir set oluşturmanız gerekir. Bunu gerçekleştirebilecek koku çeşitleri alt ve orta notalarının üst notaya göre daha baskın olması gerektiğini söylemek mümkündür.

Referanslarımız

spor merkezleri referanslarımızdan bazıları

Spor salonu kokusu, sauna kokusu, spa kokusu ve benzeri koku çözümleri hakkında bilgi almak istiyorsanız spor salonu koku çeşitleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Bağlantılar

Kiralık Koku Makinesi / AVM Koku Makinesi / Bueno's / Çubuklu Oda Kokusu / Alan Kokulandırma

YUKARI
Kiralık Koku Makinesi