Otel Kokulandırma, Otel Kokusu

Oteller; insanların rahat olarak istirahat edebilmesi amacıyla kurulan ticari işletmelerdir. 1 gece veya 1 yıl fark etmeksizin her otel işletmesi müşterilerine konforlu hizmet sunmak ister. Fakat unutulan bir nokta vardır ki hijyen ... Kimi zaman ziyaretçiler hijyen açısından rahatsız olabilir. Otel temizliğine dikkat edilmesi; ilgili kurumun hijyenik olduğu anlamına gelmemektedir. Her mutfakta, lobide oluşabilecek koku sorununu kast etmekteyiz. Otel kokulandırma işlemi sadece müşterileriniz için bir sunumdan değildir elbette.

İnsan kimliği gibi ticari kurumlarında bir kimliği bulunmaktadır. Kimi firma bu kimliği yaptığı reklamlarla kimi firma ise ekonomik olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Fakat bu aşamalar sadece firmanın ziyaretçi kazanmasına sebep verir. Asıl amacımız gelen ziyaretçiyi memnun etmekten geçmelidir. Diğer aşamaları bilemeyiz ama alan kokulandırmakonusunda profesyonel çözümler üreten Bueno's ile tanışmak ister misiniz ?

Otel Kokulandırma, Otel Kokusu

otel kokusu çeşitleri

nedir ?

Otel Kokulandırma

Otellerde düşünülen en büyük konu her odaya bir cihaz mı takılacak (?) Otel kokulandırma ve kurumsal koku hizmetlerinin en büyük amacı otelinizin koku kimliğini bulabilmesidir. Tıpkı kartvizitiniz gibi sizi hatırlatacak size özel koku yaratmak en büyük amaçtır. Bununla beraber ortak alanlarda yapılan etkinlik ile beraber alana koku yayması da ekstradır, elbette. Bu sebeple otel kokulandırma işlemi için her odaya koku cihazı önermemekteyiz. Alternatif olarak lobi, kolidor, wc, havuz gibi ortak alanlara güçlü bir cihaz takarak diğer alana etki yaratabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken belirli başlı unsurlar bulunmaktadır; kitlenize hitap edebilmek adına hizmet sunduğunuz otelin detayına inmek gerekir. Otelde turist veya yabancı uyruklu kişilere mi hizmet sunuyorsunuz yoksa yerli misafirlerinize aylık hizmet mi sunuyorsunuz. Bir çok alternatif doğabilir. Bu alternatifler ile hangi kokuya karar vereceğiniz hakkında bilgi sunabiliriz.

Milliyetler arasında büyük farklar bulunmaktadır. Her kökenin belirli alışkanlıkları ve tutumları bulunur. Örneğin; Türkiye'de şekerli kokular pek beğenilmez iken Arap kökenli misafirler ise; şekerli kokularda daha tutumludur. Bu sebeple de otelin hizmet sunduğu ana başlığa dikkat etmek gerekebilir.

etkileri

Otel Kokusu

Otel kokulandırma hizmeti için farklı alternatifler bulunmaktadır. Çünkü turizm sektöründe tek koku geçerli kalmamaktadır. Birden fazla bölüm bulunduğu için alana özel keşif hizmeti vererek otel kokulandırma hizmetini kapsamlı paket olarak değerlendirmekteyiz. Fakat otelin her bölümünde standart koku tercih sebebiniz olmalıdır. Turizm sektöründe yer alan otellerin koku seçmesini etkileyecek faktörleri listeleyelim:

  • Otel Tipi (Butik, Lüks, Turistik Mekan)
  • Otel Büyüklüğü
  • Tarz (Koku da bir kimliktir. Bu sebeple hangi kitleye hitap ettiğiniz oldukça önemlidir.)
  • Otel Bölümleri
diffüzyon

Nasıl Yayılmaktadır ?

Koku cihazı yardımıyla belirlenen koku alana belirli dakikalar içerisinde difüzyon sistemiyle beraber yayılmaktadır. Burada dikkat edilecek en önemli unsur ise seçilen kokunun alanda ağırlık yapmamasıdır. Koku seçimi her ne kadar başarılı olsa da alanda kokunun ağırlık yaratmaması gerekir. Bu sebeple alana özel keşif yaparak alanın ihtiyacı belirlenir ve ihtiyaç doğrultusunda koku cihazı adeti belirlenmektedir.

Bueno's alan için seçtiğiniz kokunun alana yayılması için alanda en uygun noktaları belirleyerek koku cihazının kurulumunu gerçekleştirmektedir.

Referanslarımızdan bazıları

otellere özel referanslar

YUKARI
Kiralık Koku Makinesi