Ofis Kokulandırma

Günümüzün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz yerde elbette ki mutlu olmak isteriz. Sadece mutlu olmak değil ziyarete gelen ziyaretçilerimizi de hoş kokan bir kokuyla ağırlamak isteriz. Belki de ticari ortamların en büyük noksanı kokunun bilinç altına olan etkisi olabilir. Ofiste bulunan tüm kişiler için bilinç altında ferahlık yaratacaktır.

Ofis alanlarına özel olarak ürettiğimiz Bueno's Fresh Lennon kokusu eminim ki sizlerde çok beğeneceksiniz. Çalışanların daha zinde olmasını sağlamak ve devamlı aynı havayla temas edeceği için fresh ve hafif koku tercih sebebimizdir.

Ofis Kokulandırma, Ofis Kokusu

ofis kokusu çeşitleri

nedir ?

Ofis Kokulandırma, Ofis Kokusu

Ofis kokulandırma işlemi diğer alan kokulandırma hizmetine göre biraz daha farklıdır. Ofis içerisinde genellikle aynı personeller olur ve hava sirkülasyonu diğer alanlara göre daha azdır. Bu sebeple tercih edilecek kokuların ofislere uygun olması gerekir. Alanda bulunan personellerin; koku makinesi veya koku makinesi kokusundan rahatsız olmaması gerekmektedir. Ofislerde genellikle fresh ve fazla ağır olmayan kokuların kullanılması gerekmektedir.

Ofis çalışanların devamlı olarak aynı alanda bulunması sebebiyle dikkatini dağıtmayacak ve zaman zaman hissedeceği hafif kokuların tercih edilmesi gerekir.

S.S.S

Ofis Kokusu

  • Neden ofis kokusu tercih etmeliyim: Kurumsal bir markanın; nasıl ki kartvizit, ajanda, İnternet sitesi ve benzeri unsurları ön plana çıkarılıyorsa markanın kurumsal kokusu da mutlaka ön planda tutulmalıdır. Markanıza ait kurumsal koku da markanıza ait diğer ürünler gibi firmanızı temsil etmektedir.
  • Ofis kokusunun diğer kokulardan farkı nedir: Doğada var olan milyonlarca koku bulunmaktadır. Her koku; insana bazı mesajlar verir ve her insan tattığı kokudan mutlaka bir anlam çıkarır. Bazı kokulara "iyi" bazı kokulara ise "tarif edemiyorum ama biraz ağır gibi" tarzında cümlelerle yaklaşabiliriz. Bu alanda yapılan kurumsal çalışmalarla beraber alana özel koku çeşitleri sunulmaya başlanmıştır.Bir ofis içerisinde sadece bayanların hoşuna gidebilecek yada doğa kokusu tarzında bir esans olması çok olumlu yönde olmamakla beraber ziyaretçilerinize de anlamlı bir ifade de bulunmayabilir. Bu sebeple ortak alanlarda; ortak zevklere yönelik işlenmiş kokularla alan kokulandırma işlemini gerçekleştirmek gerekir.
  • Koku mu yoksa koku cihazı mı satın alacağım: Cihaz ile beraber koku esansı bir bütündür, diyebiliriz. Koku cihazı yardımıyla alana koku yayılmaktadır. Kısacası kokusuz cihaz; cihazsız koku olmaz, diyebiliriz.
diffüzyon

Nasıl Yayılmaktadır ?

Alana iki farklı şekilde koku dağıtımı mümkündür. Bu alternatifleri sayacak olursak;

  • Çubuklu oda kokusu : Çubuklu oda kokusu 2010 yılıyla beraber ülkemizde popüler olan kokulandırma yöntemleri arasında yer almaktadır. Bambu çubuklarıyla beraber alana düzenli olarak koku yaymaktadır. Pozitif tarafı kokuyla alanı boğmamaktadır. Alternatif yöntemi ise sprey ile kokulandırmadır. Çubuk belirli süre aralıklarla kokuyu alana dağıttığı için insanların tercih sebebi olmuştur, diyebiliriz.
  • Koku Cihazı : 2013 yılıyla beraber her alanda kullanılması önerilen cihazlar haline gelmiştir, diyebiliriz. Koku cihazları ülkemizde maalesef bencil olarak satılmaktadır. Örneğin, cihazı farklı yerden kokuyu farklı yerden alma ihtimali olmayabiliyor. Bu tür sebeplerden dolayı insanlar koku sektörüne korkarak yaklaşabiliyor. Fakat Bueno; koku cihazları konusunda sizlere farklı alternatifler sunmaktadır.

Referanslarımızdan Bazıları

ofislere özel referanslar

YUKARI
Kiralık Koku Makinesi