Kurumsal Koku

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen kurumsal koku nedir, ne işe yarar ve bu hizmet nasıl gerçekleşmektedir? İlk olarak lüks mekanlarda, beş yıldızlı otellerde sunulan bu hizmet daha sonra sektörlerde yaygınlaşarak ihtiyaç haline gelmiştir.

Kurumsal Koku Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen kurumsal koku nedir, ne işe yarar ve bu hizmet nasıl gerçekleşmektedir? Firmamız 2010 yılında ülkemize popüler sektörler arasına girmeyi başarmıştır. İlk olarak lüks mekanlarda, beş yıldızlı otellerde sunulan bu hizmet daha sonra sektörlerde yaygınlaşarak ihtiyaç haline gelmiştir.

Her firma, insanlar gibi kimlik taşır. Sektörden sektöre farklılık gösterse de marka veya hizmetin bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılarak firma veya markanın popülerliği arttırılmaya çalışılır. Kurumsal koku hizmeti de bu bilinirliği arttırmaya yönelik yapılan eylemlerden bir tanesidir.

Daha çok sektörlere göre hazırlanan koku çeşidi; alana koku makinesi yardımıyla yada alternatif yöntemler ile dağıtılmaktadır.

Alan Kokulandırma Seçenekleri

Alan kokulandırma işlemi farklı alternatifler ile de yapılmaktadır. Bu alternatifleri sıralayacak olursak;

  • Sprey yardımıyla alan kokulandırma : Eski nesil yöntemler arasında yer almaktadır. Fakat hızlı sonuç verdiği için birçok kurum bu yöntem ile alanı kokulandırmaktadır. Fakat insan sağlığı açısından; içerisinde yer alan bileşenlerin doğrudan teması dolayısıyla bu alternatifi tercih etmemekteyiz.
  • Oda Kokusu ile alan kokulandırma : Firmanıza ait olan kurumsal koku şişe içerisine doldurulmaktadır. Bambu çubukları yardımıyla da havaya karışarak belirli aralıklarla alana esans yaymaktadır.

Kurumsal Koku Hizmet Süreci

Hizmet sürecinden kısaca bahsedelim. Kurumsal koku diğer sektörlere göre daha hassastır. Bu sebep ile müşteri / hizmet veren dayanışmasını gerçekleştirmek amacıyla sizlere esans kütüphanemizden örnekler sunmaktayız. Farklı ton, farklı algılar yaratacak kokuları belirli aralıklarla sunmaktayız.

Siz beğendiğiniz ürün üzerinden yorumlamalar yaparak kokunun size özel olmasını sağlamaktayız. Sizin istediğiniz tonlar üzerinde oynamalar yaparak projemizi sonuçlandırmaktayız. Unutmayınız ki,

Bueno's; çiçek kokusu, lavanta kokusu ve benzer kokuları sizlere kurumsal koku olarak sunmamaktadır. Bu alanda sunulan deneyler oda parfümünden farklı olarak sunulmaktadır.

Neden Bueno's?

YUKARI
Kiralık Koku Makinesi