Depolarda Kovucu Kullanımı

Fareler ve benzeri zararlı haşereler; atık, çöplük, yığın gibi alanlarda barınmayı tercih ederler. İnsanların ortak yaşam alanlarında yaşamalarının en büyük nedeni ise, besin ihtiyacını karşılayabilmektir. Depolar, hangarlar, Antrepo gibi alanlar fareler için biçilmiştir bir kaftandır.

Zararlı canlılar; oldukları alanda rahatsız edecek herhangi bir ögeye rastlamadıkları durumunda yavrularını buraya doğurarak alanı temel yaşam alanı kabul etmektedir. Bu durum ise ilerleyen süreçlerde maddi / manevi kayıplara neden olabilmektedir. Daha önemlisi; bulaşıcı hastalıkların birinci dereceden kaynağı sayılabilmektedir.

Depolarda Kovucu Ürün Kullanımı

nedir, nasıl çalışır ve ne işe yarar?

nedir ?

Depolarda kovucu kullanımı

Günümüz çağında ilerleyen teknolojiyle beraber sadece cihazlar gelişmemektedir. Çağ içinde yaşayan tüm canlılar gelişmektedir. Nasıl ki insan zihni daha farklı düşünüyorsa ve davranıyorsa; insanlarla aynı yaşam alanını paylaşan canlılarda farklı tepkiler vermektedir.

Yıllar önce fareye karşı kapan en etkili çözüm olarak gösterilmekteydi. Fakat fare kapanı, fare zehri gibi ürünler; ilkel yöntemler arasına karışmaya başlamıştır. "İşe yarıyor mu?" sorusuna elbette yaramıyor diyemeyiz. Fakat eski nesil yöntemlerle beraber yeni nesil fare kovucu ürünler tercih edebilirsiniz.

Zararlı haşere canlı türü olarak fareyi örnek alalım. Fareler; depo alanları oldukça beğenmektedir. Yıllar boyunca türleri burada yaşayabilir. Bu sebeple de bu alanı kolay kolay terk etmek istemeyeceklerdir.

nasıl uzaklaştırır

Kovucu cihaz etkileri

Kovucu cihaz ürünleri; ses mantığıyla çalışmaktadır. Alana yüksek miktarda ses frekansları yayarak alanda bulunan hedef canlının rahatsız olmasını sağlamaktadır. Alanda bulunan hedef canlı; tepkisini farklı yollarla gösterebilir. Bu durumun nasıl sonuçlanacağını elbette kimse bilemez. Fakat devamlı olarak ses frekansı veren cihaz hedef canlının farklı alana yönelmesini sağlamaktadır.

Fare Kovucu

Fare Kovucu

kovucu ürün

Hemen uzaklaştırır mı?

Cihaz; zehir, kapan, losyon ve benzeri ürünler gibi anında etki sağlamamaktadır. Fakat karşı taraftaki zararlı canlıya zarar vermeden uzaklaştırmaktadır. Her ne kadar zararlı bir canlı da olsa zehir, kapan gibi acı çektirecek ürünlerden firma olarak kaçınmaktayız.

2 ile 6 hafta arasında canlının alanda uzaklaşmasını sağlamaktadır. Diğer ürünlere göre pozitif yanı ise; canlının aynı alana tekrar girmemesini sağlamaktadır. Eğer canlının alandan anında uzaklaşmasını istiyorsanız o halde destekleyici yardımcı ürünler tercih edebilirsiniz.

YUKARI