Kaydır

Uçucu Yağ Difüzörü, Koku Makinesi, Uçucu Yağlar

9 Kasım 2021, Salı
Uçucu Yağ Difüzörü, Koku Makinesi, Uçucu Yağlar

Uçucu Yağ Difüzörü içerisindeki su haznesi sayesinde çalıştırıldığı zaman kullanılan uçucu yağların buharlaşmasını ve kullanılan alanın hoş kokmasını sağlayan bir üründür. Burada kullanılan yağlar ortamın hoş ve güzel kokmasının yanı sıra aynı zamanda aroma terapi amacıyla da kullanılabilir. Bu kapsamda uçucu yağlar en çok tercih edilen aroma kokularıdır.

Uçucu yağ difüzörü kompakt boyutları, kolay taşınabilir özelliği ile sadece evlerinizin değil, iş yerinizin ya da arabanızın da güzel kokmasını sağlar.  Uçucu yağ difüzörü kullanımı da oldukça basittir. Su haznesi içerisine atılan bir ya da iki damla aromalı uçucu yağ ile gün boyunca ferah ve yatıştırıcı bir kokuya sahip olabilirsiniz.

Uçucu Yağ Difüzörü kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uçucu yağ difüzörünün farklı modelleri bulunur bu yüzden kullanım özellikleri modellere göre değişiklik gösterebilir. Ancak temel olarak kullanımında ürün içerisinde bir su haznesi yer alır. Bu su haznesine ihtiyaç duyduğunuz ya da sevdiğiniz uçucu yağ çeşidinden bir iki damla sıkabilirsiniz. Uçucu yağı ekledikten sonra difüzörü çalıştırmanız ile uçucu yağ suyun buharlaşmasıyla birlikte oda içerisinde yayılmaya başlayacaktır. Ancak difüzörü kullanırken tercih edilen uçucu yağa sizin ya da ortamda bulunacak  kişilerin alerjisi olup olmadığını kontrol edin. Aksi halde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Uçucu Yağ Difüzörü Nasıl Kullanılır?

Uçucu yağ difüzörü kompakt bir yapıda üretilir. Üründe bulunan su haznesi çalıştığı zaman etrafa buhar yayar. Uçucu yağ da bu haznenin içine eklenerek buharla birlikte havaya karışır. Uçucu yağ difüzörü kullanımında önce cihazın su haznesi kullanım kılavuzunda belirtilen oranda doldurulmalıdır. İçerisinde yer alan filtrenin su haznesine değmesi önemlidir aksi halde buhar dışarıya ulaşmaz, ardından düğmesine basılarak çalıştırılır. Su haznesi gün içinde kontrol edilmeli, ihtiyaç halinde doldurulmalıdır.

Koku Makinesi modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Difüzör nasıl temizlenmelidir?

Uçucu yağ difüzörü temizliği son derece önemlidir. Eğer sürekli aynı yağı kullanmayı tercih ediyorsanız en az ikinci kullanımdan sonra temizlemeniz önerilir. Eğer her kullanımda farklı bir uçucu yağ deneyecekseniz her kullanımda temizlemelisiniz. Daha önceden kalan su haznesine farklı bir uçucu yağ eklemeniz dahilinde kokuların aroması birbirine karışabilir ve bu ortamın havasını bozabilir. Temizlik sırasında cihazın kapalı olmasına da dikkat etmelisiniz.

Mağaza Kokulandırma hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Uçucu Yağ Difüzörünün Faydaları

Uçucu yağlar, kişilerin rahatlamasına, gevşemesine yardımcı olurken ortamında güzel kokmasını sağlar. Uçucu yağlardan en iyi verimi almak için üretilen ve buhar yöntemiyle çalışan difüzörler de sadece ortamı kokusunu iyileştirmekle kalmaz, hava kalitesini de iyileştirir. Kullanılan yağın da özelliklerine göre difüzörler uçucu yağların buharla yayılmasıyla birlikte ortamda bulunan bakterilerin azalmasına, akarların yok olmasına yardımcı olur.

Aynı zamanda uçucu aroma yağlar buharla birlikte solunum yollarını temizler, nefes açıcı yağların etkisi ile gece kullanıldığında horlamayı azaltır ve daha kaliteli bir uyku sunar. Bu da kişinin güne daha iyi başlamasına yol açar.

Uçucu Yağ Difüzörü Modelleri ve Fiyatları

Uçucu yağ difüzör modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Aromalı yağlarla ortamın havasını güzelleştiren bu difüzörler tasarım olarak da oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu yüzden kişiler tarafından özellikle evlerde sıklıkla tercih edilir.

Fiyat aralıkları ise hem tasarımına hem de teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Manuel ve otomatik sistemle çalışan uçucu yağ difüzörleri arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Otomatik sistemde difüzörler uzaktan kontrol edilebilir, buhar seviyesi kişinin isteğine göre değiştirilebilir. Daha konforlu bir kullanım için otomatik modeller tercih edilse de manuel modeller de kullanıma uygundur.

 

 

Paylaş: