Kaydır

Sandal Ağacı Kokusu

9 Kasım 2021, Salı
Sandal Ağacı Kokusu

Sandal ağacı, yaprak dökmez ve yaprakları her zaman birbirine karşılıklı oluşmaktadır. Sandal ağacı, bitkisel olarak insanlar tarafından tüketilse de jole olarak da kullanılabilir. İçerisinde, C vitamini E vitamini bulunmaktadır. Bu sebeple sağlığı destekleyici ürünler arasında da yer almaktadır.

Sandal ağacının kullanım alanların en başında tütsü gelmektedir. Hindistan ve uzak doğu ülkeleri sandal ağacından tütsü kullanımını oldukça yaygınlaştırmıştır.

Sandal ağacının ana vatanı Hindistan ülkesidir. Daha sonra Uzak Doğu ülkeleri, Endonozya ve Avustralya gelmektedir. Azonal toprakları seven Sandal Ağacı'nın hakiki esansı oldukça değerlidir. Ülkemizde sandal ağacının hakiki esansını bulmak oldukça güçtür. Farklı bitkilerden elde edilen karışımlarla, Sandal Ağacı kokusu olduğu iddaa edilmektedir. Fakat hakiki sandal ağacı kokusu ürünü, ufak detaylarla kolayca anlaşılabilmektedir.

Sandal ağacı kokusunun hissettirdiği olumlu yönler :

  1. Hoş kokusu dinginlik, sakinlik ve huzur verir.
  2. Rahatlama hissi verir ve insanı bu ruh haline şekillendirir.
  3. Kalp, dalak, karaciğer organlarının hastalıklarına iyi gelir.
  4. Kuru ve yağlı ciltlere iyi gelir.
  5. İyi bir balgam sökücü kategorisinde yer almaktadır.
  6. Dizanteri ve el soğukluğuna iyi gelmektedir.
  7. Alerjik hastalarda, cildi temizlemek için kullanılır.

Sandal ağacı bitkisinden elde edilmiş oda kokusu ürünlerinin başlıca özellikleri arasında rahatlatma yer almaktadır. Ofis odalarında, toplantı salonlarında kesinlikle sandal ağacı kokusu tercih edilmelidir.

Son dönemlerde popüler olunan ve gerekli deneylerle de ispatlanan bir özelliği daha bulunmaktadır. Erkekler tarafından Afrodizyak etkisi yarattığını ve erkeklerin seks hormanlarını ön plana çıkardığı da özellikleri arasında yer almaktadır. Afrodizyak oda kokusu ürünü sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Paylaş: