Kaydır

Evdeki Sigara Kokusunu Giderme

9 Kasım 2021, Salı
Evdeki Sigara Kokusunu Giderme

Eve sinen sigara kokusu nasıl giderilir?

Eve sinen sigara kokusu, basit bir oda spreyi ile maalesef giderilemez. Çünkü koku alana sinmekte ve üstüne sıktığınız koku alanı daha berbat hale getirmektedir. Öncelikli olarak eve sigara kokusunun sinmemesi için gerekli önlemleri almanız gerekmektedir. Evde sigara kokusunu önlemek için öncelikli olarak evdeki sigara dumanını dışarı çıkarmalısınız. Yani, sigara dumanı içeride kalarak ev eşyalarının üzerine sinmemelidir.

  • Aile bireylerinden birisi sigara kullanıyorsa, sigara dumanını kesinlikle dışarı üflemelidir. Perdelere, koltuklara ve benzeri eşyalara sigara dumanı sinmemelidir. Her zaman cam kenarında veya balkonda sigara içmelidir. Sigara kokusu çabuk sinen bir koku çeşididir. Sigara içilen bölgeye, kokulu mum kullanabilirsiniz. Kokulu mum, sigara kokusunu içine çekerek, kokunun alana yayılmasını engellemektedir.
  • Misafirleriniz sigara kullanıyorsa, misafirinizin evde sigara içilmediğine dair ufak bildirimler yapabilirsiniz. Örneğin, balkon veya pencere kenarına sandalye koyarak gerekli uyarıyı verebilirsiniz. Ev içerisinde içiliyorsa, tütsü yakarak sigara dumanını engelleyebilirsiniz.

Sigara kokusu yerine hoş kokular koksun !

Sigara dumanı kokusu, içerisindeki kimyasallar ve üretilen otlar sebebiyle pek hoş kokmamaktadır. Bu sebeple koku ile başa çıkabilecek kokular tercih etmelisiniz. Öncelikli olarak sigara kokusu sinen tüm eşyalarınızı, dezenfekte etmeniz gerektiğini unutmayın. Alana yeni yayılacak koku, sigara kokusu ile karışarak hoş olmayan koku karışımına sebebiyet verebilir.

Sigara kokusunu bastıracak kokular arasında, en sağlıklı ve en etkili ortam koku ürünlerimiz arasında yer alan POMONA’S FRUİTS ODA KOKUSU ürününü tercih edebilirsiniz.

Sigara kokusuna karşı etkili not kısımları ile alanı gerekli şekilde temizlemeniz durumunda, geriye kalan sigara dumanını yok edecektir.

Sigara kokusunu yok edemiyorum.

Sigara kokusunu, yok edemiyorsanız yada gerekli maddeleri yaptığınız halde sonuç alamıyorsanız, alana koku cihazı ile nemlendirici ürün almanızı tavsiye ederiz. Koku cihazı, belirli periyotlar ile alana koku yayacaktır. Kurumsal koku tasarım yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Paylaş: